جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

PHRI یا گواهی بین‌المللی حرفه‌ای در منابع انسانی چیست؟

مدرک بین‌المللی حرفه‌ای در منابع انسانی PHRi نامیده می‌شود، درواقع PHRi مخفف Professional in Human Resources – International است و به معنای گواهینامه سطوح حرفه‌ای دانش و مهارت‌های منابع انسانی در سطح بین‌المللی است و یک گواهینامه مبتنی بر شایستگی در سراسر جهان است که برای اعتبارسنجی دانش و مهارت‌های حوزه منابع انسانی در سطح حرفه‌ای استفاده می‌شود و در نتیجه گذراندن این دوره فرد متقاضی بر اصول انسانی، فنی و عملیاتی حوزه منابع انسانی تسلط پیدا می‌کند. این گواهینامه مکمل مدارک حرفه‌ای منابع انسانی در سطح بین‌المللی است و به افزایش اعتبار متخصصان منابع انسانی و سازمان‌ها کمک می‌کند. گواهینامه PHRI از طریق موسسه HRCI که مطرح‌ترین مرجع صادرکننده گواهینامه‌های حرفه‌ای برای تأیید صلاحیت در زمینه حرفه منابع انسانی در سطح دنیا می‌باشد صادر می‌گردد. در صد موفقیت شرکت‌کنندگان در این آزمون در ماه ژانویه ۲۰۱۷ اخیر ۶۸% بوده است.

فرد دارای گواهینامه بین‌المللی حرفه‌ای منابع انسانی تا قبل از سال ۲۰۱۶ به‌عنوان متخصص تجارت منابع انسانی نامیده می‌شد که کار عملیاتی روزانه او شامل استخدام، جبران خسارت و مزایا و در کل مدیریت منابع انسانی محسوب می‌شده است. آزمون PHRi صرف‌نظر از منطقه جغرافیایی، بر جنبه‌های فنی و عملیاتی فرایندهای منابع انسانی تمرکز دارد. فرد دارای گواهی PHRi شبیه به متخصص منابع انسانی (PHR) است با این تفاوت که گواهی PHRi سطح بین‌الملل را شامل می‌شود.

دوره PHRI مناسب چه قشری از مخاطبان است؟

  • آن دسته از متخصصان منابع انسانی که قصد دارند با اخذ این گواهینامه در فضای بین‌المللی فعالیت داشته باشند.
  • افراد حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی که درصدد کسب گواهی معتبری در حوزه منابع انسانی هستند.
  • مدیران میانی و کارشناسان منابع انسانی که قصد دارند مسیر شغلی خود را توسعه دهند و در مسیر حرفه‌ای شدن گام بردارند.

اما تنها کارکردن در حوزه منابع انسانی موجب نمی‌شود تا بتوانیم جز مخاطبین واجد شرایط گذراندن دوره PHRi باشیم. افراد واجد شرایط برای شرکت در این دوره باید یکی از شرایط ذیل را در سطح دانشی و تجربه‌ای دارا باشند:

معیارهای لازم برای واجد شرایط بودن در آزمون PHRi چیست؟

  • حداقل یک سال فعالیت حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی + مدرک کارشناسی ارشد یا معادل جهانی آن.
  • حداقل دو سال فعالیت حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی + مدرک لیسانس یا معادل جهانی آن.
  • حداقل چهار سال فعالیت حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی + دیپلم دبیرستان یا معادل جهانی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب