جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مزایای دریافت مدرک PHRi: آکادمی مهرپندار

در سال 2018، موسسه Payscale گزارش داد که ۳۴٫۲ درصد از کل متخصصان منابع انسانی حداقل یک گواهینامه در این حوزه دارند. اگر این نکته را مدنظر قرار دهیم که افراد متخصص دارای گواهینامه حرفه‌ای، عملکردی بهتر از دیگران دارند و بنابراین موقعیت‌های شغلی بهتری به آنان پیشنهاد شده و سریع‌تر به موفقیت شغلی می‌رسند، بنابراین این آمار معقول به نظر می‌رسد.
مدیر استعدادهای شرکت BambooHR اذعان دارد که: «گواهینامه‌ها برای افرادی که در حوزه منابع انسانی کار می‌کنند، واقعاً مفید هستند. آن‌ها می‌توانند به اثبات اینکه شما دانش خوبی در این زمینه دارید کمک کنند و بنابراین یک روش عالی برای تکمیل توانمندی آموزشی شما است و به دیگران نشان می‌دهد که چه چیزهایی میدانید و تا چه حد پتانسیل دارید».

هنگامی‌که به دنبال شغل در حوزه منابع انسانی می‌گردید، در بسیاری از مواقع گواهی‌های بین‌المللی منابع انسانی به عنوان یک امتیاز ویژه شناخته می‌شوند و شرکت‌ها متخصصان دارای مجوزهای مربوط به منابع انسانی را به دیگران ترجیح می‌دهند، اما باید توجه داشت که داشتن این گواهینامه‌ها به ندرت یک الزام جدی محسوب می‌شود.

با این‌ حال، اگرچه ممکن است گواهینامه‌های حرفه‌ای منابع انسانی برای بسیاری از مشاغل حوزه منابع انسانی یک عنصر سازنده یا بحرانی نباشد، اما به‌هرحال به شما کمک می‌کند زمینه رقابتی خود را تقویت کنید و به کارفرما نشان دهید که در مورد حرفه خود در منابع انسانی جدی هستید. این گواهینامه‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید دستمزد بالاتری را طلب کنید. بر اساس آمار Payscale درحالی‌که داشتن گواهینامه در سال ۲۰۰۸ موجب افزایش ۱۷% دستمزد برای دارندگان آن بود، این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۳۱٫۶ درصد افزایش یافته است.

شاید شما در حال حاضر یک شغل عالی در حوزه منابع انسانی داشته باشید، اما به‌هرحال زمان تبلیغ خودتان فرا می‌رسد. صدور گواهینامه حرفه‌ای منابع انسانی یکی از راه‌های اثبات دانش و مهارت برای پیشرفت در حرفه خودتان است، به خصوص اگر می‌خواهید یک موقعیت مدیریتی را کسب کنید. گواهینامه‌های منابع انسانی می‌تواند تا ۲۹ درصد شانس موفقیت شما را افزایش دهد.​​​​​​​

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب