دوره آمادگی آزمون PHRi

دوره حرفه‌ای بین المللی منابع انسانی و آمادگی آزمون PHRi به همراه مدرک معتبر از موسسه UKAS مدرک بین المللی حرفه ای در منابع انسانی PHRI نامیده می شود. درواقع PHRI  مخفف Professional in Human Resources – International است  و به معنای گواهینامه سطوح حرفه ای دانش و مهارت های منابع انسانی درسطح بین  المللی است. که تسلط بر اصول انسانی فنی و عملیاتی را به همراه دارد.
این گواهینامه مکمل مدارک حرفه ای منابع انسانی در سطح بین المللی است و به افزایش اعتبار متخصصان منابع انسانی و سازمان ها کمک می کند. این گواهینامه از طریق موسسه HRCI که مطرح ترین مرجع صادر کننده گواهینامه های حرفه ای برای تأیید صلاحیت در زمینه حرفه منابع انسانی در سطح دنیا می باشد صادر می گردد. 

اهداف دوره آمادگی آزمون PHRi

تسلط بر مباحث منابع انسانی بر اساس منابع بین‌المللی
تسلط جامع و کاربردی بر موضوعات منابع انسانی
کسب آمادگی برای دریافت مدرک PHRi

این دوره برای چه افرادی مناسب است؟

معاونین منابع انسانی
مدیران منابع انسانی
کارشناسان منابع انسانی
علاقه‌مندان به دریافت مدرک PHRi

شرایط دریافت مدرک چیست؟

برای شرکت در آزمون PHRi باید از شرایط کاری و تحصیلی زیر برخوردار باشید:
مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر + حداقل یک سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی
مدرک کارشناسی + حداقل دو سال سابقه کار در حوزه منابع انسانی
مدرک دیپلم + 4 سال سابقه کار در  حوزه منابع انسانی
منابع آموزشی
نسخه پرینت شده کتاب آموزشی IHRCI (منبع اصلی)
فایل اسلایدهای آموزشی
کتاب‌ها و مقالات تکمیلی مرتبط با هر موضوع (نسخه الکترونیکی)
نمونه سوالات اصلی آزمون​​​​​​​
پیش آزمون و پس آزمون با استفاده از نرم افزار کهوت

ثبت نام دوره

مزایای صدور گواهینامه منابع انسانی:

​​​​​​​1- پیشرفت شغلی
فرقی نمی‌کند تازه می‌خواهید وارد حوزه منابع انسانی شوید یا اینکه مدتی است در این حوزه کار کرده‌اید و به دنبال پیشرفت و توسعه مسیر شغلی‌تان هستید، انواع مختلف گواهینامه‌های حرفه‌ای منابع انسانی می‌تواند برای شما ارزشمند باشد:
یک مطالعه انجام شده توسط موسسه HRCI نشان داد که ۹۶٪ از کارفرمایان معتقدند صدور گواهینامه منابع انسانی مهم است و هنگام بررسی درخواست‌های شغلی، از یک کاندید شغلی دارای گواهینامه منابع انسانی بیش از بقیه پشتیبانی می‌کنند. به طور خلاصه، داشتن گواهینامه باعث می‌شود تا از جمعیت متمایز شده و شانس خود را برای استخدام یا ارتقا افزایش دهید.
علاوه بر این، شرکت‌ها برای استخدام کارمندان دارای گواهینامه‌های حرفه‌ای منابع انسانی، انگیزه مالی دارند. در یک مطالعه پنج‌ساله از سال ۲۰۱۱-۲۰۱۵، شرکت‌هایی که بیشتر از ۵ کارمند دارای گواهی حرفه‌ای داشتند، قیمت سهام خود را نسبت به شرکت‌های دیگر افزایش دادند و البته این موضوع اتفاقی نیست.

2- افزایش فرصت‌های بین‌المللی

اگر قصد دارید در یک شرکت بین‌المللی کار کنید یا استعدادهای خود را در کشوری غیر وطن خودتان شکوفا کنید، باید بدانید که صدور گواهینامه منابع انسانی عنصری باارزش هنگام برخورد با کارفرمایان بین‌المللی است. همچنین مطالعه موسسه HRCI نشان داد که داشتن گواهینامه حرفه‌ای در کاندیداهای شغلی برای کارفرما بدین معناست که این فرد توان بیشتری برای درآمدزایی دارد و بنابراین ارزش سرمایه‌گذاری را خواهد داشت.

3-حقوق بهتر:

گرچه صدور گواهینامه‌های منابع انسانی به صورت رایگان اتفاق نمی‌افتد اما مزایای مالی‌ای که می‌توانید انتظار دریافت آن را داشته باشید، از هزینه‌های اولیه آن، بسیار بالاتر است.
علاوه بر توسعه مسیر شغلی، داشتن گواهینامه‌های حرفه‌ای منابع انسانی موجب می‌شود تا به نسبت همتایانتان درامد بالاتری داشته باشید. مطالعات نشان می‌دهد که مجوزهای حرفه‌ای تنها صلاحیتی است که برای کارفرمایان بسیار با ارزش هستند و تمایل بالایی برای پرداخت هزینه نشان می‌دهند. مدارک تحصیلات تکمیلی، هرچند مطلوب هستند اما تمایلی به پرداخت در کارآفرینان ایجاد نمی‌کنند.

یک مطالعه توسط Payscale.com به بررسی حقوق متخصصان منابع انسانی در ۲۰ کلان‌شهر ایالات‌متحده پرداخت و نشان داد که متخصصان دارای مجوزهای تخصصی می‌توانند انتظار داشته باشند تا ۱۹۰۰۰ دلار بیشتر از همتایان خود کسب درامد کنند.

​​​چرا در ایران باید به دنبال گرفتن گواهی حرفه‌ای منابع انسانی باشیم؟
گواهی‌های حرفه‌ای منابع انسانی در ایران هنوز مانند گواهی حرفه‌ای مدیریت پروژه یا تحلیلگری خبره مالی فراگیر نشده‌اند، به همین دلیل دارندگان فعلی گواهی حرفه‌ای منابع انسانی می‌توانند از مزیت پیشگامی در این حوزه بهره‌مند شوند. شرکت‌های بزرگ ایرانی روزبه‌روز به اهمیت واحد منابع انسانی و نقش ویژه این واحد در کارکرد بهینه سازمانشان پی می‌برند و به زودی فرصت‌های بیشتر و بهتری در اختیار ایرانیان دارای این گواهی قرار خواهد گرفت. همچنین، این گواهی می‌تواند مزیت قابل‌توجهی برای آن دسته از متقاضیانی باشد که به فکر کار در فضای بین‌الملل و شرکت‌های بین‌المللی هستند.​​​​​​​

​​​​​گواهینامه های حرفه ای بین المللی چرا اهمیت دارند؟

در سال 2018، موسسه Payscale گزارش داد که ۳۴٫۲ درصد از کل متخصصان منابع انسانی حداقل یک گواهینامه در این حوزه دارند. اگر این نکته را مدنظر قرار دهیم که افراد متخصص دارای گواهینامه حرفه‌ای، عملکردی بهتر از دیگران دارند و بنابراین موقعیت‌های شغلی بهتری به آنان پیشنهاد شده و سریع‌تر به موفقیت شغلی می‌رسند، بنابراین این آمار معقول به نظر می‌رسد.
مدیر استعدادهای شرکت BambooHR اذعان دارد که: «گواهینامه‌ها برای افرادی که در حوزه منابع انسانی کار می‌کنند، واقعاً مفید هستند. آن‌ها می‌توانند به اثبات اینکه شما دانش خوبی در این زمینه دارید کمک کنند و بنابراین یک روش عالی برای تکمیل توانمندی آموزشی شما است و به دیگران نشان می‌دهد که چه چیزهایی میدانید و تا چه حد پتانسیل دارید».
هنگامی‌که به دنبال شغل در حوزه منابع انسانی می‌گردید، در بسیاری از مواقع گواهی‌های بین‌المللی منابع انسانی به عنوان یک امتیاز ویژه شناخته می‌شوند و شرکت‌ها متخصصان دارای مجوزهای مربوط به منابع انسانی را به دیگران ترجیح می‌دهند، اما باید توجه داشت که داشتن این گواهینامه‌ها به ندرت یک الزام جدی محسوب می‌شود.
بااین‌حال، اگرچه ممکن است گواهینامه‌های حرفه‌ای منابع انسانی برای بسیاری از مشاغل حوزه منابع انسانی یک عنصر سازنده یا بحرانی نباشد، اما به‌هرحال به شما کمک می‌کند زمینه رقابتی خود را تقویت کنید و به کارفرما نشان دهید که در مورد حرفه خود در منابع انسانی جدی هستید. این گواهینامه‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید دستمزد بالاتری را طلب کنید. بر اساس آمار Payscale درحالی‌که داشتن گواهینامه در سال ۲۰۰۸ موجب افزایش ۱۷% دستمزد برای دارندگان آن بود، این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۳۱٫۶ درصد افزایش یافته است.
شاید شما در حال حاضر یک شغل عالی در حوزه منابع انسانی داشته باشید، اما به‌هرحال زمان تبلیغ خودتان فرا می‌رسد. صدور گواهینامه حرفه‌ای منابع انسانی یکی از راه‌های اثبات دانش و مهارت برای پیشرفت در حرفه خودتان است، به خصوص اگر می‌خواهید یک موقعیت مدیریتی را کسب کنید. گواهینامه‌های منابع انسانی می‌تواند تا ۲۹ درصد شانس موفقیت شما را افزایش دهد.​​​​​​​

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش